Obec Lúka

Oficiálna web stránka obce

Dnes je , meniny oslavuje

skenfrdehuru

Úradná a informačná tabuľa obce Lúka - OZNAMY

Dňa 14.06.2020 v popoludňajších hodinách sa v krídle Kostola Sedembolestnej Panny Márie uskutočnil II. ročník výstavy Súťaž o najkrajšiu ružu z našich záhrad. V tomto roku dali pestovatelia ruží z Lúky, Modrovej a Modrovky do súťaže 164 ruží.

Nie nadarmo sa hovorí, že ruža je kráľovnou medzi kvetinami. Pohľad na vystavované ruže potešil oko i srdce každého návštevníka. 

Za každou krásou je vždy aj kus práce a nebolo to inak ani pri tejto výstave.

Veľká vďaka patrí organizátorom tejto akcie: členkám a členom JDS Lúka, poslancom obce, obci Lúka, ale hlavne všetkým, ktorí...

Viac...Súťaž o najkrajšiu ružu 2020

Dňa 09.06.2020 o 16:05 starosta obce lúka vyslal jednotku DHZO Lúka k technickému výjazdu a požiadal o vyčistenie komunikácií od nánosov blata po prívalovej búrke, ktorá sa po 15 hod. prehnala našou obcou. DHZO Lúka v počte 10+1 veliteľ od 16:00 do 23:00 vyčistili komunikácie od nánosov blata, s použitím 2 ks požiarnych vozidiel.

Starosta obce ďakuje za ochotu, nasadenie a aktívny prístup členom DHZO Lúka.

 

Dňa 28.03.2020 DHZ Lúka zorganizoval pod vedením veliteľa p. Krišku upratovanie a kontrolované pálenie poraastov na Lúkavskom potoku v časti "Špilier" . DHZ v dobe od 10 hodiny až do večerných hodín za pekného počasia, upratali časť brehu potoka a spálili náletové dreviny. Za vykonanú prácu im patrí vďaka. 

 

Dňa 28.03.2020 uskutočnila firma Milan Pavlus - Sokoly v dobe od 7:00 do 13:00 hod. výrub 13 ks topoľov v priestore ihriska. Výrezu topoľov predchádzalo značné množstvo povolení, súhlasov a vyjadrení. Spracovateľom projektovej dokumentácie k obchádzke  na ceste II/507 bola firma PREDOS, realizátorom dočasného značenia firma Nemtech. Po vyčistení cesty bola obnovená dopravana II/507 o 16:00 hodine. Dňa 1.4.2020 firma DREVOREZ v ranných hodinách odviezla drevnú hmotu z topoľov. V nasledujúcom období nás ešte čaká štiepkovanie konárov a časti drevnej hmoty. 
{phocagallery...

Viac...Výrub topoľov pri ihrisku

  zmos logo                   zmo logo                 ROP                 gdpr 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd