Obec Lúka v spolupráci s organizáciami obce Lúka zorganizovala v dňoch 4. - 5. mája 2022 4. ročník súťaže o najkrajšiu ružu a oslavy Medzinárodného dňa detí. Podtitul tohto ročníka bol "Lúka v záplave kvetov." V tomto roku vystavovali pestovatelia ruží z Lúky a okolitých obcí 160 exemplárov. Výstava sa konala v priestoroch učebne Kostola Sedembolestnej Panny Márie, naaranžované kvety boli vystavené aj priamo v kostole a okolie bolo zaplavené kvetmi. Poradie ruží určili návštevníci výstavy v hlasovaní.

Víťazné pestovateľky a pestovatelia:

1. Emília Urbanová Modrovka
  2. Zdenka Hulmanová Modrovka
  3. Oľga Kasanová Lúka
  4. Simona Turasová Lúka
  5. Oľga Kasanová Lúka
  6. Mária Juríková Modrovka
  7. Petra Pániková Lúka
  8. Anna Kupcová Modrovka
  9. Edita De Santis Lúka
  10. Adam Kováč Modrovka

Návštevníci výstavy si mohli pozrieť krásne fotografie okolia Lúky v čase, keď kvitla ďatelina purpurová, ktorá vytvorila jedinečnú atmosféru okolitej prírody. Na počúvanie nám zahrala ĽH hudba Polún zo Starej Turej.

Pre deti bolo na priestranstve vedľa kostola pripravené množstvo aktivít. Deťom sa venovali animátorky, mali možnosť voziť sa v hasičskom aute, v traktoroch z PDP Tematín, zastrieľať si zo vzduchovky, vyšantiť sa v skákacom hrade, peknú ukážku "zásah vodou" predviedla skupina mladých hasičov Modráci pod vedením pani Evy Potočkovej.

V nedeľu pokračovala akcia aj pre deti maľovaním na tvár, s veľmi pekným programom sa nám predstavili deti z MŠ Lúka a žiaci Dominika Kadlecová  a Michal Krajčech. Po programe žiakov nasledovalo DUO Lucia a Samuel a FS Modrovan.

Starosta obce úprimne ďakuje všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k tejto akcii. Predovšetkým našim obetavým ženám, organizáciám - JDS Lúka, Poľovnícky spolok, DHZ Lúka, PDP Tematín, všetkým sponzorom, kvetinárstvam, ktoré darovali kvety, našej mládeži, ktorá sa aktívne zapojila, poslancom a zamestnancom obce.

Ďakujeme p. Čechvalovi za vyhotovenie fotografií, ktorými obohatil výstavu a taktiež zdokumentoval túto akciu venovanú kvetom a deťom.