Pri príležitosti Svetového dňa vody 22.03.2023 Trenčianske vodárne a kanalizácie, a.s. ponúkajú bezplatne obyvateľom Trenčína a okolia, ktorí nie sú napojení na verejný vodovod, laboratórny rozbor vody zo studne na prítomnosť dusičnanov. Rozbor sa bude vykonávať v laboratóriu Trenčianskych vodární a kanalizácií, a.s. v stredu 22.3.2023 v čase od 8:00 hod. do 14:00 hod.

Ako správne odobrať vodu na rozbor?

• Vzorky treba odoberať v deň vyšetrenia, nenechávajte vodu dlho stáť. Pred odberom vzorky nechajte vodu tiecť cca 2 až 3 minúty, aby sa odstránila všetka stojaca voda v potrubí. Minimálny objem na analýzu je 0,2 litra, ideálne je preto použiť čistú sklenenú fľašu.

• V prípade, že nebude dodržaný vyššie uvedený postup, môže byť výsledok skreslený.
Prílohy na stiahnutie:
Stiahnuť tento súbor (Den_vody_1024x730__.jpg)Svetový deň vody 22.3.2023436 kB