Obec Lúka

Oficiálna web stránka obce

Dnes je , meniny oslavuje

skenfrdehuru

                                          Obecný úrad Lúka  oznamujeme občanom:

 

  1. dňa 5.8.2020 bude knižnica v Lúke zatvorená.

  2.  matrika, evidencia obyvateľstva v dňoch 3. - 5. 8. 2020  dôvodu čerpania dovolenky neúraduje              

26.07.2020 bola v našej obci hodová slávnosť. Po dlhšej korona - pauze sa mohli občania opäť stretnúť na kultúrno-spoločenskej akcii. Program bol pripravený pre deti i dospelých. Deti sa vyšantili na skákacom hrade, dali sa pomalovať na tvár, dostali nanuky a melón.

Priaznivci športu si pozreli futbalový zápas a súťaž v strieľaní jedenástok, milovníci dychovky mali možnosť počuť koncert výbornej Krásinky z Dolnej Súče. 

DHZ Lúka nám predviedol ukážku zásahu pri hasení objektu.

Všetci, ktorí v nedeľu prišli do športového areálu prežili aj vďaka výbornému počasiu peknú nedeľu.

Vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na príprave nedeľného popoludnia.

 

{phocagallery...

Viac...

22.07.2020 sa v Kaplnke Márie Magdalény konala Sv. omša, ktorú celebroval Mgr. Peter Cibira, PhD. Sv. omše sa zúčastnili naši občania a po jej skončení si mohli prezrieť nádvorie a záhradu. Obec Lúka ďakuje majiteľom kaštieľa za možnosť prezrieť si záhrady a  takisto za výklad k histórii a rekonštrukcii tejto stavby.

Dňa 3.7.2020 sa dožila krásneho životného jubilea - 90 rokov života pani Valéria Marková. K jej životnému jubileu jej prišiel zablahoželať starosta obce Ing. Marian Haluza, aby jej poprial do ďalších rokov ešte zdravie a pokojnú jeseň života.

 

 

 

Rozlúčka s deviatakmi

„Tak musím už ísť...“ zaznelo v piesni, ktorou sa 30. júna 2020 rozlúčili deviataci so svojimi učiteľmi počas rozlúčkovej slávnosti v Základnej škole s materskou školou v Lúke. V škole, ktorá sa na časť ich života stala pre nich druhým domovom. Pred deviatimi rokmi prvýkrát vstúpili do veľkej školy ako ustráchaní prváci, ktorých pani učiteľky previedli od písania prvých roztrasených písmen abecedy po vedomosti, na ktoré môžu byť teraz hrdí. No táto veľká škola sa postupne stala pre nich malou a oni na jeseň znova vstúpia do inej veľkej školy, no nie už ako ustráchané deti, ale ako mladí ľudia, ktorým sa otvorili dvere nových možností, priateľstiev a vzdelania.{phocagallery...

Viac...

Dňa 14.06.2020 v popoludňajších hodinách sa v krídle Kostola Sedembolestnej Panny Márie uskutočnil II. ročník výstavy Súťaž o najkrajšiu ružu z našich záhrad. V tomto roku dali pestovatelia ruží z Lúky, Modrovej a Modrovky do súťaže 164 ruží.

Nie nadarmo sa hovorí, že ruža je kráľovnou medzi kvetinami. Pohľad na vystavované ruže potešil oko i srdce každého návštevníka. 

Za každou krásou je vždy aj kus práce a nebolo to inak ani pri tejto výstave.

Veľká vďaka patrí organizátorom tejto akcie: členkám a členom JDS Lúka, poslancom obce, obci Lúka, ale hlavne všetkým, ktorí priniesli ruže a kvety zo svojich záhrad a podieľali sa na príprave tejto výstavy.

Za krásne zaranžované kvety ďakujeme pani Lenke Mihálikovej z...

Viac...

Dňa 09.06.2020 o 16:05 starosta obce lúka vyslal jednotku DHZO Lúka k technickému výjazdu a požiadal o vyčistenie komunikácií od nánosov blata po prívalovej búrke, ktorá sa po 15 hod. prehnala našou obcou. DHZO Lúka v počte 10+1 veliteľ od 16:00 do 23:00 vyčistili komunikácie od nánosov blata, s použitím 2 ks požiarnych vozidiel.

Starosta obce ďakuje za ochotu, nasadenie a aktívny prístup členom DHZO Lúka.

 

Dňa 28.03.2020 DHZ Lúka zorganizoval pod vedením veliteľa p. Krišku upratovanie a kontrolované pálenie poraastov na Lúkavskom potoku v časti "Špilier" . DHZ v dobe od 10 hodiny až do večerných hodín za pekného počasia, upratali časť brehu potoka a spálili náletové dreviny. Za vykonanú prácu im patrí vďaka. 

 

Dňa 28.03.2020 uskutočnila firma Milan Pavlus - Sokoly v dobe od 7:00 do 13:00 hod. výrub 13 ks topoľov v priestore ihriska. Výrezu topoľov predchádzalo značné množstvo povolení, súhlasov a vyjadrení. Spracovateľom projektovej dokumentácie k obchádzke  na ceste II/507 bola firma PREDOS, realizátorom dočasného značenia firma Nemtech. Po vyčistení cesty bola obnovená dopravana II/507 o 16:00 hodine. Dňa 1.4.2020 firma DREVOREZ v ranných hodinách odviezla drevnú hmotu z topoľov. V nasledujúcom období nás ešte čaká štiepkovanie konárov a časti drevnej hmoty. 
{phocagallery...

Viac...

Our website is protected by DMC Firewall!