Obec Lúka

Oficiálna web stránka obce

Dnes je , meniny oslavuje

skenfrdehuru

Pošta Hrádok oznamuje, že otváracie hodiny na pošte budú denne od 24.3.2020  až do odvolania 

                                          7:30 – 11:00 hodiny.

Na základe odporúčania Ministerstva vnútra, sekcie verejnej správy, v súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ochorenia COVID-19, budú stránkové hodiny počas trvania mimoriadnej situácie od 16.03.2020 až do odvolania nasledovné:

Pondelok   8:00 - 11:00

Utorok        8:00 - 11:00

Streda       13:00 -17:00

Štvrtok       nestránkový

Piatok         8:00 - 11:00

Pokiaľ občania potrebujú vybaviť bezodkladnú agendu, mimo úradných hodín, treba sa dohodnúť najskôr telefonicky na tel. čísle 033/7730566. 

Prosíme občanov, aby obecný úrad navštevovali s ochrannými prostriedkami...

Viac...

 Na základe mimoriadnej situácie a vyhlásenia Ústredného krízového štábu SR zo dňa 12.3.2020 o uzatvorení školských zariadení v termíne od 13.3.2020 do platnosti rozhodnutia o uzavretí školských zariadení budú autobusové spoje premávať v prázdninovom režime t.j. nebudú premávať spoje s označením:

 SAD Trenčín: x10

Navyše voči platnému cestovnému poriadku budú premávať v tomto termíne spoje s označením x11, x34, x38 (t.j. rovnaký režim ako cez jarné prázdniny a veľkonočné prázdniny).

 SAD Prievidza: x10, x18,     25,     26

Navyše voči platnému cestovnému poriadku budú premávať v tomto termíne spoje s označením x11, x43, x46, x56, x61 (t.j...

Viac...

Lesná spoločnosť Lúka, poz. spol. oznamuje svojim členom, že Výročné valné zhromaždenie plánované na 14. marca 2020, podľa nariadenia vlády SR, ruší a stanovuje náhradný termín VVZ na 25. apríla 2020.

Za pochopenie ďakujeme.                                                              Karol Ábel, predseda Lesnej spoločnosti Lúka

Vážení klienti,

 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Nové Mesto nad Váhom prijíma opatrenia, ktorých cieľom je predísť šíreniu coronavírusu, prípadne spomaliť jeho postup v čo najväčšej možnej miere, a preto od dnešného dňa, t.j. od 10.03.2020 až do odvolania oznamuje klientom úradu, že všetky termíny na úrade práce sa rušia. O ďalšom termíne na úrade budú klientov informovať príslušní zamestnanci úradu.

Všetky žiadosti klienti môžu zasielať buď poštou na adresu UPSVR Nové Mesto nad Váhom, Hviezdoslavova 40, 915 01 Nové Mesto nad Váhom alebo mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Pre občanov, ktorí si budú chcieť podať osobne žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, sa bude za osobné podanie...

Viac...

Obec Lúka ako zriaďovateľ ZŠ s MŠ Lúka až do odvolania ruší prenájmy priestorov v ZŠ s MŠ Lúka - telocvičňa, jedáleň.

Žiadame občanov, aby obmedzili osobný kontakt obecným úradom Lúka, aby viac využívali písomnú, telefonickú a elektronickú komunikáciu.

 

MUDr. Jaroš upozorňuje občanov, aby zobrali na vedomie odporúčania MZ SR ohľadne  zabránenia šírenia koronavírusu,  aby zvážlili  návštevu u lekára v ambulancií osobne, ak to nie je nevyhnutné.  Treba  radšej využiť telefonický kontakt, či už ohľadom rady lekára, alebo predpisu liekov formou e- receptu, či vypísania PN , resp. poradenstva ako sa správať pri podozrení na nákazu vírusom Covid 19. 

 

                                                                             O Z N A M

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Lúka 135 oznamuje, že podávanie prihlášok na prijímanie detí do MŠ na šk. rok 2020/2021 sa uskutoční v dňoch

5. – 15. 5. 2020 v čase od 15.30 – 16.00 hod. v budove MŠ.

Potrebné tlačivá:

  • Žiadosť zákonného zástupcu o prijatie dieťaťa do materskej školy, ktorá musí byť podpísaná oboma rodičmi (žiadosť o prijatie si možno vyzdvihnúť u zástupkyne MŠ do 13. 3. 2020 a v deň...

Viac...

29. 02. 2020 sa po celom Slovensku otvorili volebné miestnosti, aby si občania z 24 politických strán a hnutí  vybrali  150 poslancov NR SR. 

V našej obci sa taktiež ráno o 7 00 hod. otvorila volebná miestnosť. Obec má jeden volebný okrsok.

Členmi okrskovej volebnej komisie sú:

Viera Harmadyová - predseda komisie

Michal Briška - podpreseda komisie

Mgr. Lenka Bulková - členka komisie

Mária Štefancová - členka komisie

Adriana Haluzová - členka komisie

Volebná účasť v našej obci - 75,5 %

Prílohy na stiahnutie:
Stiahnuť tento súbor (zápisnica z OVK Lúka.pdf)zápisnica z OVK Lúka.pdf46 kB

Dňa 22. 02. 2020 sa uskutočnila výročná schôdza DHZ Lúka v priestoroch zasadačky na ihrisku. 

Hosťami boli: Bc. Jozef Smolinský - člen prezídia DPO SR 

                      Mgr. Tatiana Julínyová - starostka obce Banka

                      Jaroslav Vido - veliteľ DHZ Banka

                      Ing. Marian Haluza -...

Viac...

Dňa 22.02.2020 sa v ZŠ s MŠ uskutočnil Medzinárodný nohejbalový turnaj za účasti 2 družstiev z Frýdku - Místku, ČR a 4 družstiev zo Slovenska, z toho boli 2 družstvá z Lúky. Víťazom turnaja swa stalo družstvo z Trenčianskych Bohuslavíc, ktoré malo i najvyšší vekový priemer. Na druhom mieste bolo družstvo z Banky a na 3. mieste sa umiestnilo družstvo Lúka.

Na záver turnaja všetci účastníci vyslovili spokojnosť s priateľskou atmosférou a športovým zážitkom z turnaja.  Organizátorom turnaja...

Viac...

Brigáda na čistení potoka „Špilier“

Členovia Poľovného združenia Lúka prišli iniciatívne s návrhom na vyčistenie nášho potoka „Špilier“ smerom k Váhu.

V sobotu 22.02.2020 v dobe od 8 00 hod. až do popoludnia 10 členov Poľovného spolku a dvaja zamestnanci obecného úradu čistili breh potoka, vyrezali suché dreviny, vyrastené náletové dreviny a zberali plasty a iné odpady.

Svojim príkladom ukázali cestu ostatným občanom a organizáciám, ako aktívne spolupracovať pri...

Viac...

Dňa 14.02.2020 oslávil 90 rokov života najstarší muž obce Lúka pán Koloman Bak. K tomuto krásnemu jubileu mu všetko najlepšie želajú deti Drahuška, Maja, Anka, Jozef a Jaroslav s rodinami. Ku gratulácii sa pripájaja 10 vnúčat a 9 pravnúčat. Všetko najlepšie nášmu oslávencovi praje aj obec Lúka. 

 

14. februára 2020 sa na obecnom úrade - v obradnej sieni, uskutočnilo privítanie detí narodených v roku 2019 aj so svojimi rodičmi. Na úvod predniesla báseň Vaneska Šimová a v ďalšej časti s pekným programom vystúpili deti z MŠ a ZŠ. Vďaka patrí pani učiteľkám a deťom, že nám spestrili naše uvítanie do života. Deťom prajeme, aby boli zdravé a svojim rodičom robili radosť.