Obec Lúka

Oficiálna web stránka obce

Dnes je , meniny oslavuje

skenfrdehuru

Kto sa bol testovať 23.1.2021 na Lúke-Telocvični v čase od 9:00 do 10:30 hod. prosím skontrolujte si certifikát/potvrdenie či je tam správny dátum vydania certifikátu. Nedopatrením sa v tomto čase vydali certifikáty s chybným dátumom (23.1.2020), chybné potvrdenia sa budú vymieňať na Obecnom Úrade v Lúke, alebo Vám v čase testovania vystavia nový priamo na testovacom mieste po odovzdaní starého.

V dňoch 23.01. 2021 a 24.01.2021 sa v Telocvični ZŠ s MŠ Lúka č. 135 uskutoční dobrovoľné testovanie na Covid 19 pre občanov vo veku od 15 do 65 rokov.

Sobota 23.01.2021    9:00 - 12:00 Horný koniec, Dolný koniec, Tehelňa

                                  13:00 - 16:30 Hlavná ulica, Majer, Prielohy, Pod  kaštieľom

                                  17:30 - 20:00 Ulička ku škole po Dolný koniec, Baranec

Rizikové osoby a ZŤP sa môžu telefonicky objednať na čísle 0903169385  22.01.2021 do 19 hod. na deň 23.01.2021 na čas: od 9:00, od 13:00 a...

Viac...

Oznamujeme občanom, že z dôvodu výnimočného stavu a zákazu vychádzania bude Obecný úrad v Lúke

zatvorený

od 22.12.2020 do 06.1.2021.

V prípade úmrtia môžete kontaktovať starostu obce na tel. čísle: 0903 169 385

Viac...

Oznamujeme občanom, že začína pilotný testovací režim zberu kuchynského bio odpadu. Občania môžu začať využívať nádoby na bio odpad umiestnené na miestach pred Coop Jednota, Tehelňa pri čísle domu 124, Nová bytovka č.266 - Prielohy, pri bytovke č.265 - hlavná ulica a pri čísle domu 69 - horný koniec. Nádoba na zber použitého kuchynského oleja je iba pred Coop Jednota. Záujemcovia o zber kuchynského bio odpadu si môžu prísť pre vedierka na obecný úrad od pondelka (07.12.2020) budúceho týždňa v úradných hodinách. Ľudom, ktorí sa prihlásili na zber bio odpadu cez formuláre budú doručené vedierka obecným zamestnancom, alebo si ich môžu vyzdvihnúť osobne na obecnom úrade.

Viac...

Piatok 27.11.2020 osadil šikovný pán Karol Ábel s pánom Šlahorom s pomocníkmi pekný vianočný stromček darovaný rodinou Petra Mráza, osvetlenie spojazdnil pán Ján Čuvala. Adventný veniec pripravili a vyzdobili ženy z obce.
Všetkým zúčastnením občanom a poslancom obce ďakujeme za prípravu a slávnostné rozsvietenie adventného venca i vianočného stromčeka.
Rozsvietenie vianočného stromčeka a adventného venca sa uskutočnilo v prvú adventnú nedeľu po zotmení. 

 

 

 

Viac...

 

Obec Lúka zhodnotila potrebu zachovania fotografií umiestnených na nástenkách v kostole, ktoré postupne nahlodával zub času, ako aj nevykurované priestoryv podkroví. Z tohto dôvodusa obec rozhodla pre záchranu fotografií ich digitalizovaním a následným vložením do albumov.Takto sa fotografie lepšie uchovajú a v digitalizovanej forme budú prístupnejšie pre mladé generácie. Obec sa pustila do digitalizácie s pomocou pána Tamajku, ktorý fotky v mesiacoch august a september spracoval skenovaním a následne ich upravoval. Celkovo bolo na snímaných približne 1100 fotografií a obrázkov, z ktorých vzniklo 2200 upravených digitálnych fotiek. Niektoré fotografie boli už v minulosti kopírované na...

Viac...

Viac...

Rekonštrukcia strechy na budove č. 132 v športovom areáli

 

Obec Lúka po zistení havarijného stavu strechy pristúpila k riešeniu danej situácie z dôvodu zabránenia ďalších škôd na objekte.  Strecha na budove zatekala na viacerých miestach, steny boli vo vnútri objektu mokré a začínala sa tvoriť pleseň. Obec preto začala s prieskumom trhu a po schválení finančných prostriedkov obecným zastupiteľstvom (22 tis.) na opravu strechy /dňa 15.10.2020/,zadala súťažné podmienky na portáli Tendernet.sk a 123dopyt.sk. Do súťaže sa prihlásilo viacero  firiem so svojimi ponukami. Po ukončení súťaže 30.10.2020 sa ponuky vyhodnotili a bola vybratá firma z portálu Tendernet.sk s najnižšou cenou. S...

Viac...

Viac...

Vzhľadom k výsledku I. kola celoplošného testovania v okrese Nové Mesto nad Váhom, ktoré bolo nad hranicou 0,7% infikovaných, zopakovali sme si aj v našej obci 7. - 8. 11. 2020 II. kolo testovania. 

Veliteľom testovania bol pplk. Juraj Sitaš

Policajný zbor zastupoval npor. Marek Štefanec

Zdravotníci: MUDr. Mária Véghová Velgáňová, MUDr. Anna Kraváriková, MUDr. Dária Bohunická Velgáňová, Dominika Kopčanová

Zapisovatelia: Martin Cibulka, Alfréd Kurpel, Anna Struháriková, Mária Kaducová
Počet ľudí zúčastnených na testovaní : 777, počet infikovaných celkovo 3 (0,386%).

Pán starosta ďakuje všetkým, ktorí sa podieľali na plynulom a výborne zvládnutom testovaní - hlavne zdravotníkom, veliteľovi, zapisovateľom, zástupcovi PZ a v...

Viac...

Viac...

Reklamný článok, obec Lúka nezodpovedá za obsah článku.

Hľadáte prácu? Závod Vaillant príjme operátorov výroby

Závod Vaillant Industrial Slovakia s. r. o.,v Trenčianskych Stankovciach hľadá operátorov do výroby. Je veľkým európskym výrobcom komponentov do vykurovacích zariadení. Neváhajte a informujte sa.

             Spoločnosť ponúkastabilnú a dlhodobú prácu – s nástupnou hrubou mesačnou mzdou 900 € (vrátane motivačnej variabilnej zložky). Čakajú vás zaujímavé finančné benefity, dokonca nad rámec Zákonníka práce.Nástup je možný ihneď a zaškolenie trvá krátky čas. Práca je vhodná pre ženy aj mužov, podmienkou je minimálne SŠ vzdelanie a skúsenosti...

Viac...

Viac...

Názov a sídlo prijímateľa:

Obec Lúka, Lúka 205, 916 33 Lúka

Názov projektu:

Wifi pre Teba – Obec Lúka

Miesto realizácie projektu:

Obec Lúka

Výšku poskytnutého NFP:

14 250,-€

 

Stručný opis projektu:

Realizácia projektu spočíva vo vybudovaní 10 WIFI externých prístupových bodov na miestach komunitného života, ktoré poskytne bezplatné pripojenie všetkým občanom a návštevníkom obce Lúka k širokopásmovému internetu o minimálnej rýchlosti 30 Mbit/s. Predpokladané umiestnenie externých prístupových bodov bude na uvedených miestach:

  • Bod 1 (Access point 1) Obecný Úrad
  • Bod 2 (Access point 2) Jednota, námestie
  • Bod 3 (Access point 3) Detské ihrisko
  • Bod 4 (Access point 4) Múzeum
  • Bod 5 (Access point...

Viac...

Na Sviatok Sedembolestnej Panny Márie sa konali v našej obci Hodové slávnosti. Po viacerých zmenách  termínov a aj obave či hody vôbec budú, nakoniec všetko dobre dopadlo. Svätú omšu slúžil páter Ján Revák SJ, rektor jezuitského kostola Panny Márie Sedembolestnej v Piešťanoch. Slávnostnú Sv. omšu umocňovali v krojoch oblečení obyvatelia, hasiči, poľovníci, DH Modrovanka a v neposlednom rade aj krásne slnečné počasie. 

Na záver Sv. omše pán starosta Ing. Marian Haluza poďakoval pátrovi Revákovi a všetkým, ktorí pripravili hodovú slávnosť.

Pre našich občanov bola pripravená výstava ručných prác, výrobkov a poľovníckych trofejí.  Vystavené exponáty reprezentovali zručnosť a pracovitosť našich ľudí.

Po Sv. omši...

Viac...

22.07.2020 sa v Kaplnke Márie Magdalény konala Sv. omša, ktorú celebroval Mgr. Peter Cibira, PhD. Sv. omše sa zúčastnili naši občania a po jej skončení si mohli prezrieť nádvorie a záhradu. Obec Lúka ďakuje majiteľom kaštieľa za možnosť prezrieť si záhrady a  takisto za výklad k histórii a rekonštrukcii tejto stavby.

Dňa 14.06.2020 v popoludňajších hodinách sa v krídle Kostola Sedembolestnej Panny Márie uskutočnil II. ročník výstavy Súťaž o najkrajšiu ružu z našich záhrad. V tomto roku dali pestovatelia ruží z Lúky, Modrovej a Modrovky do súťaže 164 ruží.

Nie nadarmo sa hovorí, že ruža je kráľovnou medzi kvetinami. Pohľad na vystavované ruže potešil oko i srdce každého návštevníka. 

Za každou krásou je vždy aj kus práce a nebolo to inak ani pri tejto výstave.

Veľká vďaka patrí organizátorom tejto akcie: členkám a členom JDS Lúka, poslancom obce, obci Lúka, ale hlavne všetkým, ktorí priniesli ruže a kvety zo svojich záhrad a podieľali sa na príprave tejto výstavy.

Za krásne zaranžované kvety ďakujeme pani Lenke Mihálikovej z...

Viac...

Our website is protected by DMC Firewall!